Herb Domu

Członkowie tego Domu mogą być nosicielami smoczego znamienia Strażnika

Status

Deneith jest domem całkowicie neutralnym. Aktualnie rywalizuje z Domem Tharashk, który oferuje podobne usługi

Przywódca

Patriarcha Breven d'Deneith

Członkostwo i hierarchia w Domu Deneith

Wśród pełnoprawnych członków Domu ilość potomków dorównuje ilość Najemnych, którzy po latach pracy mogą otrzymać honorowe członkostwo. Daje im to prawa równe potomkom, ale nie przechodzi na ich małżonków lub dzieci. Hierarchia domu bazuje tylko i wyłącznie na zasługach wojennych. Najwyżej ceni się Stróżujących Marszałków, którzy stanowią elitarny zakon stróżów prawa. Tylko najbardziej zasłużeni i zaufani potomkowie mogą wejść w jego skład. Mają prawo do egzekwowania prawa zgodnie z wytycznymi lokalnych władz, oraz do przekraczania granic w pogonie za zbiegami. Odpowiadają przez Pięcioma Nacjami jako całością.

Obszary działalności

Dom Deneith słynie ze swych oddziałów wojskowych (zarówno najemniczych, jak i zacieżnych) i świetnych doradców wojennych. Bycie członkiem jednej z Gildii jest obowiązkowe, bycie członkiem obu jest na porządku dziennym.

Gildia Zbrojmistrzów

Jest to najemnicza gałąź Domu zatrudniająca zarówno jego członków, jak i niezależnych podwykonawców zapewniając wysoki poziom profesjonalizmu oraz stale zatrudnienie swym najemnym. Stanowi ona podstawę finansową domu.

Gildia Obrońców

Są to weterani z Gidlii Zbrojmistrzów, którzy ukończyli przynajmniej roczny kontrakt. Obrońcy koncentrują większość nosicieli Znamienia Strażnika i stanowi trzon obrony Khorvaire. Na co dzień Gildia zapewnia najemnych ochroniarzy.

Znane lokacje

  • Wieża Strażnika - główna siedziba znajduje się w Karrlakton. Spora części dzieci jest tu wysłana w młodości, by stworzyć więź na całe życie. Jest to siedziba dla Sentinel Marshals. Mają jeszcze duże enklawy w Sharn i Korth, oraz są obrońcami Thronehold.

Dom w Stormreach

  • Przywódca: Greigur d’Deneith
  • Inni liczący się członkowie Domu: kapitan Birne, Bereschel d’Deneith
  • Lokacje w mieście: enklawa w obrębie Światła Kuźni
  • Pozycja w mieście: dzięki bliskim związkom Greigura z Lordem Paulo Omarren oraz oferowanej mieszkańcom codziennej ochrony dom Deneith zapewnił sobie mocną pozycję w mieście.