Mapa świata

Eberron jest światem podzielonym zarówno dosłownie, jak i w przenośni na trzy części. W ujęciu mitologicznym podział ten bazowany jest na trzech wielkich smokach z legend. Są to: Siberys - Smok Ponad, Khyber - Smok Poniżej oraz Eberron - Smok Pomiędzy. Legendy im poświęcone występują w każdych wierzeniach, filozofii i miejscowych podaniach, które choć różnią się w szczegółach, maja takie same podstawy. W sensie dosłownym Khyber (Smok Poniżej) odnosi się do podziemi świata, których poskręcane i poplątane jaskinie tworzą labirynt drążący cały glob. Do pewnego stopnia ten pozbawiony światła świat odzwierciedla powierzchnię, pod którą się znajduje, mając swe własne rzeki, jeziora i góry. Smok Powyżej odnosi się do Pierścienia Siberysa, który przecina niebo nad południem Eberronu i składa się z rożnej wielkości odłamków smoczych kryształów. Z powierzchni widać go w postaci pasa drobnych, złotych światełek nocą, zaś za dnia, gdy niebo jest bezchmurne jako drobne, ciemne obiekty. Pomiędzy nimi rozciąga się od horyzontu do horyzontu pokryty lasami, polami, wzgórzami, morzami i górami Eberron - Smok Pomiędzy.


Kontynenty Eberronu

  • Khorvaire - ośrodek świata dla ludzi, gnomów, niziołków oraz krasnoludów. Jest to północno-zachodni kontynent o złożonej historii, zamieszkany przez wiele różnych ras.
  • Xen'drik - niegdysiejsze dominium gigantów, teraz w większości porośnięte dziczą z jednym ośrodkiem cywilizacji w postaci miasta Stormreach. Kontynent ten, znajdujący się na południowym-zachodzie świata jest lądem pełnym przygód i niespodzianek dla tych, którzy odważą się go badać.
  • Aerenal - jest to niewielki ląd w centrum Eberronu, niedostępny dla ras nie będących elfami.
  • Argonnessen - ląd smoków, który choć cywilizowany nie jest przyjazny większości krótko-żyjących ras.
  • Sarlona- kolebka ludzkości, od zawsze nękana wewnętrznymi i zewnętrznymi wojnami uniemożliwiającymi prowadzanie jakiejś ustrukturyzowanej historii.


Kalendarz

Podczas gdy różne nacje lub rasy mierzą swój upływ lat wedle własnego uznania, to wspólny system uznawany między innymi przez historyków to Kalendarium Królestwa, którego pierwszy rok połączony jest ze zjednoczeniem Pięciu Nacji przez Galifara.

Upływ czasu

Każdy dzień ma 24 godziny; siedem dni składa się w tydzień, zaś cztery tygodnie w miesiąc. Choć dni tygodnia w lore mają swoje nazwy to w grze będziemy używać też ziemskich. Podobnie rzecz się będzie się miała z nazwami miesięcy.

Dni

Mol - Poniedziałek
Zol - Wtorek
Wir - Środa
Zor - Czwartek
Far - Piątek
Sar - Sobota
Sul - Niedziela

Miesiące

Każdy rok dzieli się na dwanaście miesięcy, z których każdy odpowiada jednej z pór roku na Khorvaire, jednemu z dwunastu księżyców Eberronu oraz jednemu ze Smoczych Znamion. Księżyc, który dominuje w danym miesiącu nosi jego nazwę. Z tego co wiadomo związek ze Znamionami jest czysto mityczny . Podobno kiedyś istniał zarówno trzynasty księżyc, jak i trzynaste Znamię noszące moc śmierci, ale mało kto w to wierzy.

Nazwa Miesiąca Ziemski odpowiednik Pora roku Smocze Znamię
Zarantyr Styczeń śródzimie Burzy
Olarune Luty późna zima Strażnika
Therendor Marzec wczesna wiosna Leczenia
Eyre Kwiecień środek wiosny Tworzenia
Dravago Maj późna wiosna Opieki
Nymm Czerwiec wczesne lato Gościnności
Lharvion Lipiec śródlecie Wykrywania
Barrakas Sierpień późne lato Szukania
Rhaan Wrzesień wczesna jesień Spisywania
Sypheros Październik środek jesieni Cienia
Aryth Listopad późna jesień Przejścia
Vult Grudzień wczesna zima Strzeżenia


Gwiazdozbiory

W kosmobiologii Eberronu wyznacza się jedenaści konstelacji gwiezdnych, które są czczone i nazwane imionami wielkich smoczych lordów Argonnessen.

Konstelacja Smocze powiązania
Aasterinian wynalazczość i handel
Astilabor bogactwo
Bahamut ochrona i szczęście
Chronepsis przeznaczenie i wróżba
Falazure śmierć i rozkład
Garyx chaos i zniszczenie
Hlal humor
Io magia i wiedza
Lendys sprawiedliwość i prawo
Tamara życie
Tiamat chciwość i władza