Metale

  • Płomienne Żelazo: wydobywana jedynie w Thrane ruda ta jest uważana przez Srebrny Płomień za świętą, jako dotkniętą przez Płomień i stosowana do wyrobu świętych symboli, broni, oraz pancerzy. Po przekuciu nabiera srebrzystego poblasku i choć ma te same właściwości co normalne żelazo to w zależności od obróbki nabiera różnych właściwości: w przypadku broni nadaje im dobry charakter oraz pozwala przebić redukcję obrażeń niektórych złych istot (część nieumarłych, czarty), jako pancerz wzmacnia obronę przed magią, a jako święty symbol wzmacnia odpędzanie nieumarłych i czartów. Jest to bardzo drogi i słabo dostępny materiał, w postaci surowej praktycznie nie do zdobycia.
  • Srebro: posrebrzenie broni kosztuje dodatkowe 100 sz i umożliwia przebicie redukcji obrażeń niektórych istot (likantropy, wampiry)
  • Byeshk: wydobywana na granicach Drooam ruda w górach Byeshk i Szarej Ściany jest cenionym przez kowali materiałem do wyrobu broni i biżuterii. Po wykuciu staje się twardy i zbity o fioletowym połysku. Bronie obuchowe, których obuch zrobiony jest z tego metalu zadają nieco więcej obrażeń, a wszystkie rodzaje pozwalają na przebicie redukcji obrażeń daelkyrów oraz ich wytworów.
  • Adamantium – jedna z najtwardszych substancji w świecie. Wykonane z niego pancerze drastycznie utrudniają zadanie poważnych obrażeń noszącemu, a bronie są niemożliwe do zniszczenia, a także przebijają niektóre redukcja obrażeń.
  • Mithril – lekki, elastyczny materiał wykonane z którego kolczugi i napierśniki mogą być noszone pod ubraniem.

Inne