Straż Miejska

Kapitan Straży Zolma Amanatu
  • Kapitan Straży Zolma Amanatu

Za swe grzechy została przez Lorda Amanatu, swego dalekiego krewnego obarczoną rolą nadzorowania Straży Miejskiej - bandy co najmniej mało zainteresowanych pilnowaniem prawa zbirów. Bywa dość nieprzyjemna, choć najczęściej jest po prostu nieobecna dla wszelkich petentów. Ogrom pracy, który wykonuje jest niezaprzeczalny. Często narzeka, że ma zbyt mało podkomendnych, a jeszcze mniej tych kompetentnych i trudno się dziwić jej wiecznemu skwaszeniu patrząc na to, co dzieje się na ulicach miasta.

Rekruterzy Stormreach

Kapitan Rekruterów Stormreach Khasala Amanatu
  • Kapitan Rekruterów Khasala Amanatu

Najstarsza z kuzynostwa Lorda Amanatu od czasów założenia miasta i powstania Rekruterów jest ich dowódcą. Widziała wiele, przeżyła jeszcze więcej i z lekką kpina patrzy na próby Straży w zaprowadzaniu porządku z jednej strony, z drugiej będąc całkowicie bezlitosną w trenowaniu ich. Jest jedną z niewielu osób, które ponoć potrafią uspokoić głowę rodu. Zwykle można napotkać ją albo w pałacu Lorsmarch, albo na polach treningowych.


Żelazna Warta

Dowódca Żelaznej Warty Solidny Topór
  • Adamantowy Strażnik Solidny Topór

Pilnuje dyscypliny żelazną ręką i jako doświadczony weteran wojenny Ostatniej Wojny zawsze dowodzi interwencją Warty, kiedy w mieście robi się naprawdę gorąco woląc uniknąć rozlewu krwi wśród cywili. W innym wypadku czas spędza w siedzibie głównej Żelaznej Warty, choć niektórymi wieczorami można go spotkać w Zardzewiałym Gwoździu.