Jako że kontynentem będących kolebką oraz głównym obszarem działalności Domów jest Khorvaire to właśnie tam zamieszkują ich przywódcy oraz znajdują się główne ośrodki ich wpływów. Jednakże Stormreach jest zbyt smakowitym kąskiem, by którykolwiek pozwolił sobie na zignorowanie jego istnienia każdy z Domów wyznaczył Konsula zajmującego się sprawami Domu na Xen'driku.

Dom Cannith

Przywódca

 • Channa Vown d’Cannith - oddana Podróżnikowi artefaktorka od niedawna zarządzająca interesami Domu w Xen'driku. Po Dniu Żałoby (zniszczeniu Cyre) oraz podzieleni władzy w Cannith na triumwirat jej przełożony Merrix d'Cannith wymienił większość wyższych rangą person na południu. Zastąpiła wtedy Tovena d'Cannith, z którym nie jest w najlepszych stosunkach.

Inne ważne postacie

Toven d'Cannith
 • Toven d’Cannith - ekscentryczny mag z Kapituły Dwunastki, który do czasu zmiany przywództwa Domu zarządzał interesami Cannith w Stormreach. Jest to najpotężniejszy z magów Dwunastki w mieście. Osobliwy samotnik, którego czasami ciężko jest znaleźć.

Dom Deneith

Przywódca

 • Greigur d’Deneith - zarządzający interesami Domu w Xen'driku Marszałków Warty jest zarazem jednym z najpotężniejszych osób w Stormreach. Ten siwiejący już weteran Ostatniej Wojny pochodzi z Karrnath i gdy zachodzi potrzeba schwytania groźnego zbiega Lordowie Burzy właśnie do niego zwracają się o pomoc. To, co dzieje się ze schwytanym służy jako dodatkowe ostrzeżenie. Z racji na ciągłe spięcia zachodzące w mieście interes Domu Deneith kwitnie, a Greigur z przyjemnością zachowuje w nich neutralność. Dla głównych graczy politycznych nie jest tajemnicą, iż jest on w związku z Lordem Monety Paulo Omarren. Ponadto nie lubi on teurgów.

Inne ważne postacie

Bereschel d’Deneith
 • kapitan Birne - prawa ręka Greigura, Jest to potomek jednego z barbarzyńskich plemion, którego Greigur adoptował i wychował jak własnego syna. Specjalizuje się on w walce mieczem oburęcznym oraz zwalczaniu teurgów, w czym jest bardzo skuteczny. Birne mierzy ponad 2 metry wzrostu i potężną budowę, przez co robi olbrzymie wrażenie. Jest bezsprzecznie oddany swemu dowódcy.
 • Bereschel d’Deneith - kobieta pełniąca funkcję kwatermistrza enklawy. Elegancka, zorganizowana, poważna i skrupulatna. Niezbyt przyjemna w obyciu, niemniej niezwykle efektywna w swojej pracy. Ma opinie milczka i gbura, wiecznie wpatrującego się w kartki i księgi, ale jej zdolności do załatwiania rzeczy są godne podziwu.


Dom Ghallanda

Przywódca

 • Sorala d’Ghallanda - zarządca Kapitularza oraz wszystkich interesów Domu w mieście. Jest to kobieta troskliwa, będąca świetnym słuchaczem i jeszcze lepszym kucharzem. Wiele osób przychodzi do niej po radę lub po prostu wygadać się ze swych trosk.

Inne ważne postacie

 • Heren d’Ghallanda - grający na bębnach w stylu plemion z Równin Talenty bard, który często występuje w Kapitularzu. Poza tym do jego obowiązków należy pilnowanie, by interesy finansowane przez Dom oferowały usługi a poziomie.


Dom Jorasco

Przywódca

 • Iriakan d’Jorasco - zarządca enklawy Domu w Wytchnieniu wywodzący się z plemion Równin Talenty.

Inne ważne postacie

 • Alhaura d’Jorasco - naczelna kapłanka enklawy Jorasco, która wraz ze swymi uczniami nie służy żadnemu bóstwu, lecz domenie życia i leczenia (co jest w Domu Jorasco dość powszechne).

Dom Kundarak

Przywódca

Korbek Ghedin d’Kundarak (z prawej) i Yarik Ghedin d’Kundarak (z lewej)
 • Korbek Ghedin d’Kundarak - ten bratanek głowy rodu Ghedin (odpowiadającą za silną pozycję Domu Kundarak w Stormreach) jest osobą cichą i zazwyczaj zamyśloną. Prowadzi on interes ciasno, wykreślając wyraźną linię między interesami Domu i całą resztą, choć oczywiście dla klientów zrobi wiele. W kwestii bezpieczeństwa enklawy nie ma za grosz poczucia humoru, a osoby usiłujące w jej obrębie kraść lub szpiegować giną bez śladu. Praktycznie nie można napotkać go bez obecności jego ochroniarza - Yarika.

Inne ważne postacie

Denza Ghedin d’Kundarak
 • Denza Ghedin d’Kundarak - zarządca banku Domu w Stormreach. Zorganizowana, chciwa, ale wesoła dusza. Doskonale radzi sobie z istotami wszystkich ras i wie jak obsługiwać konkretne osoby, by zdobyć jak najwięcej - rozszyfrowuje charaktery, wyłapuje słabostki, rozumie pragnienia. Jej słabostką są naszyjniki, które kolekcjonuje maniakalnie.
 • Yarik Ghedin d’Kundarak - prywatny ochroniarz Korbeka prawie tak szeroki jak wysoki,którego nie sposób uświadczyć w czymś innym niż mithrilowa kolczuga.


Dom Lyrandar

Przywódca

Calynden d'Lyrandar
 • Calynden d’Lyrandar - były seneszal Domu, który przybył do Stormreach pod koniec Ostatniej Wojny. Jest on osobą okrutną i wiecznie kalkulującą, którego wewnątrz Domu określa się mianem "Krakena". Miano to wywodzi się z tego, ze jest on potężnym i zabójczym magiem, którego nie ofiara nie spodziewa się, aż nie nastąpi atak. Podobno w Khorvaire zajmował się (jako potężny mag pogody) sprzedawaniem pogody w kluczowych moemtach dla generałów lub farmerów...nie kryjąc, ze jeśli nie kupią usług Domu może być wręcz przeciwnie.

To właśnie on zapewnił zgodę nowego Lorda Przystani na przejęcie przez Dom wschodniego półwyspu w Zatoce Burz.

Inne ważne postacie

 • Lazrea d’Lyrandar - piękna kapitan jednego z latających statków odwiedzających Stormreach. Jest on świetnym szermierzem z tendencją do wyzywania na pojedynke każdego, kto ją urazi. Od czasu do czasu widuje się ja w towarzystwie Lorda Przystani - Jonasa Wylkes.


Dom Medani

Przywódca

Z racji małego zainteresowani Domu Xen'drikiem nie ma tu wyznaczonego przywódcy, a sprawami Domu zajmują się tymczasowo przysłani jego członkowie.

Inne ważne postacie

Culan Srebrnooki - wyrzucony z Domu za zachowanie dla siebie informacji, które doprowadziły do śmierci jego klienta. Uwarza się za swego rodzaju wróża i zarabia na życie jako jeden z najlepszych detektywów w mieście.


Dom Orien

Przywódca

 • Uskal d'Orien - starszy mężczyzna, do którego głównych zajęć należy ustalanie rezerwacji dla podróżników, dbanie o potrzeby przebywających w mieście członków Gildii oraz zajmowanie się sprawami dyplomatycznymi Domu. Choć już stary to nadal jest on pełen życia i serdeczności. Jest to człowiek z masą zmarszczek wywołanych śmiechem wokół oczu i pasmami rudego koloru w białej brodzie. Choć nie jest nosicielem Znamienia to jest fenomenalnym administratorem.

Inne ważne postacie

 • Rain d'Orien - jedyny Kurier operujący poza granicami miasta. Podobno ma jakieś układy z drowami i gigantami żyjącymi w dziczy, ale opuszczaja miasto zawsze wynajmnuje sobie ochronę nie chcąc ryzykować przenoszonych zleceń.
 • Elari - jeden z teleporterów Domu. Sympatyczny i wyjątkowo uzdolniony młodzian lubiący zagadywać podróżników o ich przygody.
 • Breyn - jeden z teleporterów- weteranów Domu, któremu życie w czasach Ostatniej Wojny zawdzięcza przynajmniej kilku wpływowaych szlachciców. Nie ma nic przeciwko praocwaniu dla przemytników.
 • Dekker - dość tajemniczy jegomość pracujący jako trzeci z telerporterów


Dom Phiarlan

Przywódca

 • Morian Shol d’Phiarlan - seneszal Domu, która urzęduję w enklawie Domu i stamtąd zapewnia wszelkiego rodzaju rozrywkę przeróżnym tawernom, gospodom i teatrom w mieście.

Inne ważne postacie

 • Eiras Tialaen d’Phiarlan - bard, który poświęcił swe życie odtwarzaniu zaginionych sztuk elfów z czasów cywilizacji gigantów.
 • Zarzalia Shol d’Phiarlan - jedna z lokalnych bardek


Dom Sivis

Przywódca

 • Amilene Santor d'Sivis - Pierwsza Mówiąca Kamienia jest osobą bardzo przystępną. Jej biuro znajduje się w enklawie Domu Kundarak nieopodal stacji Mówiących Kamieni.

Inne ważne postacie

 • Wernor Lyrriman d'Sivis - prawnik przewodzący Gildii Notariuszy w mieście. Biura Gildii znajdują się w Cytadeli Dwunastki. Wernor to starszy i bardzo doświadczony prawnik, który w młodości specjalizował się w prawie międzynarodowym. Aktualnie jest największym specjalistą systemu biurokratycznego Lordów Burzy.


Dom Tharashk

Przywódca

 • Kurn d’Velderan -seneszal Domu rezydujący w enklawie Tharashk. Poza zarządzaniem spraw wmieście oraz licznych obozów górniczych stara się on wzmocnić pozycję Ryku Smoka - gałęzi Domu rekrutującej najemników i robotników z "potwornych" ras. To dzięki niemu Dom nawiązał kontakty z gigantami wzgórzowymi oraz pół-gigantami.

Inne ważne postacie

Shurya d’Velderan
 • Durgran’Torrn - dobroduszny, zawsze w dobrym humorze i gotowy do żartów brygadzista rafinerii Domu. Ten niezwykle silny ork cieszy się dużym szacunkiem swych podwładnych i zdarza mu się reprezentować Dom na arenie Czerwony Krąg|Czerwonego Kręgu. Znając język gigantów często towarzyszy Kurnowi w jego wizytach w Namiotach Rashemenu.
 • Shurya d’Velderan - najlepsza śledcza Domu, na której usługi pozwolić może sobie tylko śmietanka miasta. Niewiele da się o niej powiedzieć. Potrafi przywdziewać wiele osobowości, mistrzowsko używa kamuflażu i charakteryzacji. Istnieje wiele wykluczających się historii dotyczącej śledczej, co tylko potwierdza, że żadna nie jest prawdziwa.

Dom Thuranni

Przywódca

 • Lady Miravella Uruvai d'Thuranni - zarządzająca Domem z Cieni (burdel na Placu Ślusarzy) czarodziejka. Bardzo uważnie dobiera ona zlecenia na asayancje nie chcąc zaburzyć równowagi panującej w mieście i tym samym zazwyczaj odrzucajac zlecenia na główne lub bardzo wpływowe postacie ze sceny polityczno-gospodarczej.

Inne ważne postacie

 • Vaedin Uruvai d'Thuranni - bratanek Lady Marivelli będący ponoć najlepszym zabójcą Domu w mieście. Niepozorny, cichy i nawet nieśmiały. Niezwykle skuteczny, ze względu na pełną koncentrację i oddanie zleceniom. Podobno myśli tylko i wyłącznie o pracy, a kiedy nie planuje zleceń - trenuje. Posiada anielski głos.
 • Jaye Uruvai d'Thuranni - bratanek Lady Marivelli zajmujący się sceną rozrywkową Domu. Ulubieniec kobiet i mężczyzn, a także wszystkiego pomiędzy. Szarmancki do przesady, zakochany w teatrze i jego manieryzmach, życie oddałby za Sztukę i swój Dom. Bardzo poważnie podchodzi do obowiązków, skrupulatnie pilnując by artyzm nie ucierpiał.


Dom Vadalis

Przywódca

 • Tyris d'Vadalis - uczeń poprzedniego zarządcy - Mundira d'Vadalis. Bardzo zdolny hodowca, który podobno został wygnany z Khorvaire za przeprowadzanie nielegalnych eksperymentów hodowlanych. Niezwykle rzadko bywa w mieście zarządzanie Domem w mieście pozostawiając Rhomasowi. Chodzą plotki iż zleca on chwytanie egzotycznych zwierząt z dżungli i sprowadzanie ich na ranczo Domu na północ od Stormreach.

Inne ważne postacie

 • Khepra d'Vadalis - córka poprzedniego zarządcy, która ze względu na brak doświadczenia nie przejęła jego obowiązków. Młoda, energiczna i pełna ambicji. Braki doświadczenia próbuje nadrobić entuzjazmem, który podobno dość często wpędza ją w kłopoty. Przyprawia nawet najodważniejszych członków Domu o ból głowy i zawal serca, ale zyskuje tym wielu fanów.
 • Rhomas d'Vadalis - zastępca Tyrisa w mieście. Niechętnie pełni swoje formalne obowiązki - o wiele bardziej wolałby być w dżungli i samemu zając się praktykowaniem tradycji domu, niż świeceniem oczami przed mieszczanami. Ku jego rozpaczy,wszyscy chwalą jego powściągliwość i cierpliwość.