UWAGA - zawartość strony może ulec zmianie. Będziemy was o tym informować na kanale lore. Na Eberronie nie wyróżnia się rodzajów magii ze względu na źródło, a jedynie ze względu na sposób, w jaki jest ona używana. Wszystkie osoby z niej korzystające czerpią swą moc z otaczającego ich świata. Należy pamiętać, ze rzucenie zaklęcia jest o wiele bardziej skomplikowane niż pomachanie palcem wraz z wykrzyczeniem słowa. Opanowanie najprostszego nawet zaklęcia wymaga dużej dyscypliny mentalnej. Każda szkoła czarowania ma swoje własne gesty i inkantacje.

Magia wtajemniczeń - Czarodziej

Typowy czarodziej

Są to osoby poświęcające całe swoje życie na naukę magii. Jest to wiedza naukowa, uczona w szkołach, z książek, lub też przez mentorów i opanowanie jej zajmuje lata, o ile nie dekady. Magowie posiadają szeroką wiedzę na temat zaklęć, szkół magii, planów, magicznych istot i innych zjawisk magicznych. Należy myśleć o nich przede wszystkim jak o badaczach. Prawdziwi mistrzowie magii są w stanie pojąć najbardziej nawet zawiłe zasady rządzące magią, jednak taki talent rodzi się niezwykle rzadko i wymaga lat doświadczenia poza samym talentem. Jest to profesja posiadająca najbardziej uniwersalny zestaw zaklęć i bazująca na Inteligencji.

Magewright (czeka na sensowne tłumaczenie)

Są to osoby nie będące magami, które jednak w jakimś celu opanowały kilka podstawowych zaklęć, zazwyczaj ułatwiających im pracę zawodową.

Czarostwo - Czarownik

Czarownicy rodzą się z talentem do magii, tak jak niektórzy od małego potrafią pięknie śpiewać i choć pełne opanowaniu ich daru zajmuje im lata to jest to okres o niebo krótszy niż wykształcenie maga. Ich największym atutem jest posiadanie zdolności metamagii, która znacząco wzmacnia ich zaklęcia. Posiadają oni o wiele mniejszy niż magowie spis dostępnych zaklęć, a ich magia jest zarazem surowa, jak i potężna. Bazują oni na Charyzmie.

Magia paktu - Czarnoksiężnik

Czarnoksiężnicy czerpią swą umiejętność władania magią z kontraktu zawartego z potężną magiczną istotą. Może to być między innymi: lord fey, wysoko postawiony demon, potężne wynaturzenie z Xoriatu, czy inne podobnie im istoty. Choć lista zaklęć czarnoksiężnika jest nieco ograniczona to jest to jeden ze skuteczniejszych magów bojowych bazujący na Charyzmę.

Magia bardów - Bard

Nie każdy bard potrafi czarować, lecz ci którzy posiedli tę umiejętność są niezwykle przydatnymi kompanami dla innych awanturników i poszukiwaczy przygód. Ich magia jest ściśle związana z muzyką, którą wykorzystują jako nośnik swej magii - może być to zarówno śpiew, jak i muzyka instrumentalna. Bardowie mają listę zaklęć skupiającą się na wspieraniu innych i opierają się na Charyzmie.

Magitechnika - Artefaktor

Są to mistrzowie łączenia magii z technologią, dzięki której powstają takie cuda jak wykuci i inne żywe konstrukty, czy latające statki. Nim artefaktor będzie w stanie wykonać swój pierwszy konstrukt potrzeba mu lat nauki zarówno magii, jak i rzemiosła z danej dziedziny. W tej dziedzinie królują gnomy, krasnoludy oraz członkowie Domu Cannith. Lista zaklęć artefaktora składa się głównie z zaklęć innych typów magii, ale opiera się Inteligencji.

Magia kapłańska - Kapłan

Najczęściej są to osoby związane z jakiegoś rodzaju kościołem lub innego rodzaju organizacją religijną, choć zdarzają się też samodzielni kapłani oddający cześć idei, której nie nadano kształtu. Przykładem pierwszego są kapłani Srebrnego Płomienia lub Samowładnych, drugiego zaś uzdrowiciele-klerycy Domu Jorasco, którzy oddają cześć życiu jako takiemu. Zaznaczyć tu należy, że nie każdy kapłan potrafi czarować. Ci, którym brak jest żarliwej wiary nie zostają obdarzeni mocą. Magia kapłańska bazuje na Roztropności.

Przysięga rycerska - Paladyn

Są to rycerze, którzy za swą głęboką wiarę (tu już najczęściej w bóstwa) zostają tak jak kapłani nagrodzeni magią. Jest ona jednak ograniczona. Ich magia bazuje na Charyzmie.

Magia pierwotna - Druid

Druidzi są ścisłe związani z naturą, z której czerpią swe moce. Mogą oni skupiać się na ochronie natury prze ingerencjami różnych inteligentnych ras, uczyć je życia w zgodzie z naturą, lub też walczyć z osobami zagrażającymi jej. Te nurty zawarte są w różnych sektach druidzkich. Ich lista zaklęć skupia się głównie na magii natury oddziałującej z florą lub fauną i opiera się o Roztropność.

Magia pierwotna - Łowca

Są to strażnicy natury,którzy choć nie poświęcają się jej tak jak druidzi, to są związani z nią na tyle, by również zostać obdarzonymi zdolnością rzucania zaklęć. Podobnie jak w przypadku paladynów ich magia jest ograniczona i bazuje na Roztropności.