Smocze Znamiona są niezwykłymi i dość rzadkimi magicznymi znakami ujawniającymi się u niektórych przedstawicieli pewnych linii krwi, które w dzisiejszych czasach tworzą Domy Smoczych Znamion. Symbole te od zwykłych tatuaży odróżnia je niesamowita barwa będąca mieszaniną soczystych: błękitu, zieleni i fioletu.

Każde Znamię wiąże się z oryginalnym zestawem umiejętności czaropodobnych, do których ma dostęp jego nosiciel. Podczas używania tych zdolności Znamię zaczyna świecić (choć nie daje przy tym światła), jego kolory przepływać jeden w drugi, a skóra, na której się znajduje robi się gorąca w dotyku. Im częściej danego dnia Potomek, jak nazywa się osoby noszące Znamię, użyje mocy tym Znamię robi się coraz bardziej gorące, aż do punktu, w którym jest zbyt ciepłe dla dotyku. Jest to oznaka, że na dany dzień limit użyć zdolności Znamienia się wyczerpał.

Smocze Znamię może ujawnić się na dowolnym fragmencie ciała zapewniającym odpowiednio dużą powierzchnię: od 13 do 50 cm kwadratowych i, jako że Znamiona są magicznymi znakami, nie mogą zostać zakryte bliznami, usunięte z ciała lub uszkodzone. Jeśli skóra, na której się znajduje zostanie uszkodzona to sama magicznie zaleczy się, ale tylko na obszarze noszącym Znamię. W przypadku utraty fragmentu ciała, an którym umieszczone było Znamię, np. ręki, pojawi się ono na nowym miejscu nie tracąc nic ze swych właściwości. Podobnie, osoby pod wpływem polimorfii lub innych zdolności zmiany kształtu ciała nadal zachowują swoje Znamiona oraz ich właściwości, co jednak może ujawnić ich prawdziwą tożsamość, gdyż część ras Znamion nie może posiadać.

Posiadanie Znamienia

W dzisiejszych czasach jedynie osoby spokrewnione z Domami Smoczych Znamion i będące członkami określonej rasy mogą zostać nosicielami Znamion. Spośród wszystkich, znanych na Eberronie jedynie ludzie, krasnoludy, niziołki, gnomy, elfy, półely i półorki mogą być ich nosicielami, a każda z tych ras ma przypisany zestaw Znamion, który może się u niej objawić - w większości jest to tylko jedno Znamię.

Znamię nie ukazuje się tuż po urodzeniu, a w późniejszych etapach życia, zazwyczaj w wyjątkowo stresującej sytuacji, w której dane Znamię znalazłoby zastosowanie. W związku z tym część rodzin poddaje swoje dzieci takim sytuacjom, by ewentualne Znamię okazało się jak najszybciej - jest to Test Siberysa. W przypadku nie zdania Testu istnieje nadal szansa, że Znamię objawi się w późniejszym czasie, ale jest to rzadkość, gdyż Domy bardzo dokładnie dobierają Testy i udoskonalają je od stuleci. Osoba, u której Znamię nigdy się nie objawiło nadal cieszy się członkostwem Domu mogąc zapewnić miejsce wśród Lordów i Lady, jak określa się każdego, kto jest nosicielem Znamienia, swoim potomkom, ale na co dzień jego lub jej miejsce znajduje się w bardziej przyziemnych zawodach swego Domu.

Typy Znamion

Każde z 14 Znamion występuje w trzech odmianach: Znamię mniejsze, średnie i większe, z których każde kolejne daje dostęp do coraz szerszego zakresu zdolności czaropodobnych. Zazwyczaj zaraz po pojawieniu się Znamienia jest ono typu mniejszego, choć z wielką rzadkością zdarza się, by było to Znamię średnie. Z czasem, nabierając wprawy z korzystaniu ze swego Znamienia nosiciel zwiększa szansę na to, by jego Znamię rozwinęło się w kolejną formę.

Oto lista wszystkich występujących współcześnie Znamion, wraz z rasą jego nosicieli Domem, w którym występuje, oraz Cechą, z jaką się wiąże.

Nazwa Dom Rasa Powiązana Cecha
Obrońcy Dom Deneith ludzie Wiedza
Opieki Dom Vadalis ludzie Wiedza
Przejścia Dom Orien ludzie Inteligencja
Szukania Dom Tharashk ludzie, półorki Wiedza
Tworzenia Dom Cannith ludzie Inteligencja
Gościnności Dom Ghallanda niziołki Charyzma
Leczenia Dom Jorasco niziołki Wiedza
Strzeżenia Dom Kundarak krasnoludy Inteligencja
Burzy Dom Lyrandar półelfy Inteligencja
Wykrywania Dom Medani półelfy Wiedza
Cienia Dom Phiarlan, Dom Thuranni elfy Charyzma
Spisywania Dom Sivis gnomy Inteligencja

Znamię Aberracji

Historia

Under contruction