Srebrny Płomień

Wielebny Zayne
Myla Flamesworn
Guin Silverblood

Stan kultu w mieście

Główną świątynią Płomienia w Stormreach jest Twierdza w Dystrykcie Świątynnym, lecz jest ona obsługiwana przez tylko kilka osób po tym jak nadzorujący ją Opiekun wyraził sprzeciw w stosunku do przejęcia przez Płomień władzy w Thrane. Od tamtego czasu Stormreach zostało dekretem głowy Srebrnego Płomienia odcięte od od reszty kultu, przebywający w nim kapłani ochrzczeni heretykami.

Kapłani

  • Wielebny Jirian Zayne - Jego zamiłowanie do polityki i chorobliwa ambicja doprowadziły go do przewodzenia Srebrnemu Płomieniowi na Xen'driku. Znany jest z fascynacji sekretami, podobno wiedza ta, służy mu do zwiększania pozycji kultu w Stormreach. Póki co, cicho przygotowuje się do swoich planów; nikt nie wie w kogo tym razem uderzy Srebrny Płomień, dlatego liczne organizacje wolą żyć z nim w dobrych stosunkach.
  • Myla Flamesworn - Dojrzała kobieta pełniąca funkcję akolitki w świątyni. Podobno nie tak dawno się nawróciła, a już jej gorliwa posługa i zimny charakter doprowadziły do zyskania przez nią pewnej renomy wśród wyznawców Płomienia. Niezbyt przychylnej renomy. Krążą plotki o jej poprzedniej rodzinie, krwawym mordzie i utraconym dziecku, lecz Ile jest w tym prawdy trudno powiedzieć.
  • Guin Silverblood - Ten ascetyczny, potężny mężczyzna to zajmujący się ochroną Twierdzy Templariusz słynący ze swojego fanatyzmu i zaciętego milczenia. Nad słowa przekłada czyny, a jego oddanie świątyni nie ulega wątpliwości. Podobno nie może się doczekać aż skąpie kontynent we krwi zła.

Samowładni

Stan kultu w mieście

Świątynia Samowłądnych stoi nieopodal enklawy Domu Deneith, w Świetle Kuźni. Zajmujący się nią kapłani należą do kultu Smoczego Wstąpienia, nieco różniącej się od głównego nurtu tej religii. Główne różnica są wyłącznie w teorii, a nie w praktyce rytuałów, więc wierni ze wszystkich nurtów religii czują się na nabożeństwach komfortowo. Poza świątynią w Dystrykcie Świątynnym można znaleźć masę kapliczek poświęconych i Dziewiątce, i Szóstce.

Kapłani

  • Maru Sakhesh - główny kapłan w Stormreach, człowiek okrutny i charyzmatyczny ze zmysłem do interesów
  • Cael Duryn - elf będący jednym z zastępców Maru, najsympatyczniejszy z kapłanów, który jednak twierdzi, ze cuda mają swoją cenę
  • Tania Drake - ambitna ludzka kapłanka będąca jednym z zastępców Maru skupiająca się na wydobywaniu smoczych artefaktów

Krew Vol

Barinessa

Stan kultu w mieście

Stormreach jest poza Karrnath jedynym miejscem gdzie Krew Vol nie jest religią zakazaną, a jej wyznawcy nie muszą się z tym kryć. Świątynia Krwi znajduje się w Toczydle i zwana jest Różaną (budowla powstała wewnątrz ruin innej budowli, które to zostały obsadzone różanym pnączem - rzadką karmazynową odmianą bluszczu).

Kapłani

  • Berinessa - Poszukująca zajmująca się świątynią, cicha ludzka zielarka otaczana żarliwą opieką przez mieszkańców Toczydła

Kult Pożeracza

Świątynia Pożeracza znajduje się w Przystani miejskiej i nosi nazwę Szponu Shargona. Choć wyznawcy Dziewięciu i Sześciu przybywają tam by składać Pożeraczowi ofiary w przypadku katastrof naturalnych to jego kultyści skupiają się na nim jako na głównym bóstwie. Nie jest niczym dziwnym uświadczyć na nabożeństwach miejscowych sahuaginów.

Kapłani

  • Seryssa - elfia kapłanka o blond włosach i chodnej osobowości, jest ona pełna autorytetu i pewności siebie
  • Khalaash - kapłan rasy sahuaginów

Wyznania Rasheme

Na kapłanów tej giganciej religii najprościej jest trafić niedaleko Południowej Strażnicy - w obozowisku gigantów po drugiej stronie rzeki.